III Niedziela Wielkanocna

18.04.2021r.

 

  1. Dziś Niedziela Biblijna, dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. Z tej okazji zapraszamy Parafian na g. 1600, do wspólnego czytania Ewangelii wg św. Marka.
  2. Dziś również trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe naszych świątyń. Bóg zapłać za składane ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy także za ubiegłotygodniową ofiarę na Caritas, zebraliśmy 950 zł.
  3. Rekolekcje prowadzące do oddania się NMP rozpoczniemy w środę, 21.04 i zakończymy w Święto Matki Kościoła 24.05. Proponujemy dwie formy rekolekcji:
  • Samodzielnie w domu, na podstawie otrzymanych materiałów;
  • Wspólnie w kościele – codziennie o 2015 wysłuchanie konferencji, następnie krótkie nabożeństwo i zakończenie apelem jasnogórskim. Można też korzystać z transmisji na naszej stronie internetowej.

Każdego dnia nagrania konferencji będą umieszczane na parafialnym Facebook’u.

  1. Przypominamy, że w kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 20 m2 (5 miejsc rezerwujemy dla osób zamawiających intencje). Prosimy Parafian o zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcję rąk oraz dystans.
  2. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 1800 suma odpustowa w Kruszewie.
  3. Za tydzień 4 niedziela wielkanocna – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwach o naszych klerykach i o nowe powołania.
  4. W minionym tygodniu przeszli do wieczności

Śp. Zofia Rybarczyk z ul. Zamkowej

Śp. Elżbieta Walkowska z ul. Sikorskiego                               Dobry Jezu…

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

 

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA KWIECIEŃ:

Prośmy, aby przez Maryję nasze serca były skierowane do zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

9.png8.png8.png8.png9.png8.png
Dzisiaj941
Od 3-04-2018988898

Aktualnie na stronie

5
gości